Dr. Servet Karayün

Scarlet S Altın İğne Radyofrekans

Yaşam tarzı, çevresel faktörler, genetik yatkınlık, sigara kullanımı ve güneş ışınları gibi faktörler sonucunda cilt yıpranır. Canlılığını yitirir, kırışıklanmalar başlar. Elastikiyetini kaybeden cildin yaşlanma süreci hızlandırılmış olunur. Bu olumsuzlukların hepsi ortadan kaldırılsa dahi cildin doğal yaşlanma süreci söz konusudur. İlerleyen teknolojik gelişmeler sayesinde cildin yaşlanma sürecini yavaşlatmak ve / veya durdurmak mümkün olabilmektedir. Hem cildi hem de cilt altı dokuları aynı anda tedavi edebilen altın iğne radyofrekans uygulaması ameliyatsız cilt gençleştirme ve cilt yenileme alanlarında adete en etkili yöntemlerden biri olarak karşımıza çıkmaktadır.

Scarlet S Altın İğneli Radyofrekans uygulaması ameliyat olmayan istemeyen kişilerde oldukça etkili bir cilt gençleştirme biçimidir. Scarlet S Altın İğne Radyofrekans, cilt sıkılaştırmada etkili olduğu gibi bazı cilt problemlerinin giderilmesinde de etkili olduğundan doktorlar tarafından tercih edilmektedir. Scarlet S uygulama başlığında bulunan altın kaplama mikro iğneler sayesinde cildin tüm katmanlarına kontrollü bir şekilde hasar bırakır ve böylece iyileşme sürecini başlatmış olur. O,5 mm’den 3,5 mm’e kadar cilt derinliğine iner ve geçtiği bölgenin tamamına radyofrekans enerjisini iletir. Bu sayede epidermis ve dermisteki sorunlara aynı anda müdahale edebilme özelliğine sahiptir. Uygulandığı bölgede verdiği kontrollü hasar sayesinde kollajen üretimini arttırarak bu alanlarda doğal iyileşme ve onarım sürecini başlatır.

İhtiyacın doğru değerlendirilmesi için iyi bir analiz yapılması gerekmektedir. İyi bir analiz sonrasında doktorun uygun gördüğü seans sayısı ve doz belirlenerek tedaviye başlanır. Uygulama sonrasında cilde sürülen kremlerin emilimi ve bununla doğru orantılı olarak etkinliği artmaktadır.

Scarlet S Altın İğneli Radyofrekans Uygulama Alanları Nelerdir?

Akne izlerinin giderilmesinde, ameliyat ve yara izlerinde, ameliyatsız yüz germede (Ballerina Lift), ince kırışıklıkların giderilmesinde, cilt çatlaklarında, çene hattının belirginleştirilmesinde, boyun ve gıdı bölgesinin toparlanmasında uygulanmaktadır.

Scarlet S Altın İğne Radyofrekans Kimlere Uygulanabilir?

Scarlet S Altın İğneli Radyofrekans tedavisi yüz, boyun ve dekolte bölgesinde cilt problemi ve / veya yaşlanma belirtileri bulunan herkes için uygun bir tedavidir. 17 yaş üstü kadın, erkek her cinsiyetteki hastada güvenle uygulanabilir.

Cildinde sedef, egzema gibi cilt problemleri bulunan kişilerde bu problemlerin aktif olduğu dönemlerde Scarlet S Altın İğne Radyofrekans işlemi uygulanmamalıdır. Uçuk problemi yaşan kişilerde öncelik uçuğun tedavisidir. Uçuk sorunu giderildikten sonra Scarlet S Altın İğneli Radyofrekans tedavisi uygulanabilir. Hamilelik dönemindeki kişilerde de uygulama yapılmamaktadır. Bununla ilgili kanıtlanmış bir teori olmasa da hamilelik döneminde tercih edilmemektedir.

Scarlet S Altın İğne Radyofrekans Yaz Aylarında Uygulanabilir mi?

Evet, altın iğne radyofrekans uygulaması yaz aylarında dahi güvenle ve konforlu bir şekilde uygulanabilmektedir.

Uygulama Esnasında veya Sonrasında Ağrı, Acı Hissedilir mi?

İşlem öncesinde uygulama alanına lokal anestezik kremler uygulandığı için işlem sırasında herhangi bir ağrı ya da acı hissedilmez.

Scarlet S Altın İğne Radyofrekans Etkileri Ne Zaman Gözlemlenmeye Başlar?

İlk seanstan itibaren ciltte yenilenme başlar. Ayda bir tekrarlayan seanslar sonrasında üçüncü seansın ardından etkileri görmek mümkün olacaktır. Cildin ihtiyacına göre ayda bir olmak üzere üç seanslık bir uygulama yeterli olacaktır. Cildin ihtiyacına göre seans sayısı arttırılabilir. Uygulamanın etkisinin ve kalıcılığının devam etmesi için yılda 1 – 2 seans uygulama yapmak gerekmektedir.

Scarlet S Altın İğneli Radyofrekans Uygulamasının Yan Etkileri Nelerdir?

Son derece güvenli bir uygulama olduğundan herhangi bir kalıcı yan etkisi söz konusu değildir. Ancak işlemden sonra 1 – 2 saat süre ile uygulama bölgesinde kızarıklık gözlemlenebilmektedir. Bu durumun geçici olduğu unutulmamalıdır. Hastanın sosyal hayatına engel teşkil edecek bir durum değildir.

Uygulama Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Uygulama sonrasında güneş koruyucular ile cilt korunmalıdır. Cilt PRP’si veya cilt ihtiyacına göre tercihen nem maskeleri uygulanabilir. Bunun dışında işlem sonrasında herhangi bir bakım yapılması gerekmemektedir.

Uygulama sonrasındaki birkaç gün boyunca peeling gibi soyucu işlemlerin yapılmaması gerekmektedir. Uygulama sonrasında rutin hayatınıza hemen dönebilirsiniz. Makyaj yapılmasında sakınca yoktur.

Scarlet S Altın İğne Radyofrekans Uygulamasından Sonra Ne Gibi Sonuçlar Beni Bekliyor?

Uygulama sonuçları herkeste farklı şekilde seyredebilir. Herkesin aynı sonucu alması beklenemez. Ancak etki alanında olan her türlü cilt probleminin giderilmesi bu uygulamanın temel prensibidir. Uygulamının ardından geçen birkaç günde cilt dokusunda belirgin bir iyileşme gözlemlenir. Cilt uygulama öncesine nazaran daha canlı ve parlak bir görünüme ulaşmıştır. Artan kollajen üretimi ile ciltteki sıkılaşmada etkisini göstermeye başlar. Tabi bunlar ilk etkileridir. En iyi etki devam eden seanslar sonrasında yaklaşık üç aylık bir dönemin sonunda görülür.

Scarlet S Altın İğne Radyofrekans Fiyatları Nedir?

Scarlet S Fraksiyonel Radyofrekans tedavisi fiyatları seans sayısına ve uygulama yapılacak bölgeye, bu bölgenin genişliğine göre farklılık gösterebilmektedir. Cilt probleminin türü ve derecesi de seans sayısını etkileyeceğinden Scarlet S Altın İğne Radyofrekans tedavisi hakkında fiyat, detaylı bilgi ve randevu almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.